Pereiti prie turinio

Pagal nutylėjimą kraujospūdis matuojamas ant kairės rankos. Normalaus kraujospūdžio palaikymas yra svarbi mūsų kūno veikimo dalis, o padidėjęs kraujospūdis tampa nemenku gyvenimo trikdžiu. Tokie duomenys būtų vertingi ir keliaujant pas gydytoją. Kokius vaistus galima nuolat vartoti esant hipertenzijai Kraujo spaudimas — ką svarbu žinoti?

normalus kraujospūdis

Patinka 0 Visi bent minimaliai besirūpinantys savo sveikata žino, kad kraujo spaudimas yra vienas iš svarbiausių rodiklių sveikatos ir geros savijautos kontekste. Negana to, būtent padidėjęs ar sumažėjęs kraujospūdis yra susijęs su prasta savijauta, tam tikromis sveikatos problemomis.

normalus kraujospūdis

Taigi, ar žinote, koks yra normalus suaugusio žmogaus kraujo spaudimas? Taip pat kaip jis kinta esant tam tikroms aplinkybėms, pavyzdžiui, sportuojant ar laukiantis vaikelio ir pan. Koks normalus kraujo spaudimas ir pulsas?

Pirmiausia reikia paminėti, kad kraujospūdis yra sistolinis ir diastolinis, kai kurių paprastai vadinamas tiesiog viršutiniu ir apatiniu. Normaliu laikomas kraujo spaudimas, kai sistolinis patenka į diapazoną nuo iki mmHg, o diastolinis — nuo 80 iki 84 mmHg.

LinkedIn Kraujospūdis — tai kraujo spaudimas slėgis į kraujagyslių sieneles. Kraujospūdis būna sistolinis, dar vadinamas viršutiniu, jis visada yra aukštesnis ir diastolinis, kitaip — apatinis, jis visada bus žemesnis. Sistolinis kraujospūdis matuojamas širdies susitraukimo metu, tai didžiausias kraujo spaudimas į sieneles tuo metu.

Pakilęs atitinkamai iki — ir 85—89 mmHg dar laikomas aukštu normaliu. Tačiau jei kraujospūdis dar didesnis, tuomet jis reiškia hipertenziją.

normalus kraujospūdis

Jei Jus dažnai vargina pamoka apie hipertenziją kraujo spaudimas, tikslinga jį matuoti dažniau, tad verta įsigyti kokybišką tam skirtą prietaisą.

Geras kraujospūdžio matuokl is leis lengvai sekti savo kraujo spaudimą, fiksuoti pokyčius ir, prireikus, laiku išgerti vaistų, kreiptis į gydytoją.

Koks kraujo spaudimas yra normalus?

Tiesa, šalia kraujo spaudimo dažnai akcentuojamas ir normalus kraujospūdis širdies susitraukimų dažniskuris ne mažiau reikšmingas. Ramybės būsenoje normalus pulsas yra 60—80 susitraukimų.

normalus kraujospūdis

Dažnai tėvams kyla ir toks klausimas, koks normalus kraujo spaudimas vaikui. O tai priklauso nuo amžiaus, pavyzdžiui, 1 metų vaikų spaudimas būna maždaug 96 ir 66 mmHg — priklausomai nuo lyties, mergaičių gali būti vos žemesnis.

PALIESIAUS KLINIKA VILNIUJE

Koks normalus kraujo spaudimas nėštumo metu? Nėštumas yra ypatingas moters gyvenimo etapas, stipriai paliečiantis ir jos sveikatą bei su ja susijusius įvairius rodiklius. Ne išimtis ir kraujospūdis, kuris besilaukiant gana dažnai būna didesnis nei įprastai.

normalus kraujospūdis

Besilaukiant tikrai naudinga namų vaistinėlėje turėti kraujospūdžio normalus kraujospūdis, kad galima būtų dažniau matuoti kraujo spaudimą ir fiksuoti jo rodmenis.

Tokie duomenys būtų vertingi ir keliaujant pas gydytoją.

Verta paskaityti

Nėštumo pradžioje moters kraujospūdis paprastai nekinta ar gali būti net kiek žemesnis. Svarbu paminėti, jog sveikatai tai nėra pavojinga, tačiau atsiliepia energingumui — moteris dažnai jaučiasi pavargusi, mieguista, stokojanti jėgų.

  • Hipertenzijos citata
  • Pavasario hipertenzijos slėgis

O štai padidėjęs kraujospūdis kur kas pavojingesnis. Jei jis kyla nuo pat nėštumo pradžios, moteriai diagnozuojama nėščiųjų hipertenzija.

normalus kraujospūdis

Kartais dėl to prireikia gultis ir į ligoninę. Koks kraujo spaudimas sportuojant yra geras?

Aukštas arba padidėjęs kraujospūdis (Hipertenzija)

Žinome, jog kraujospūdžiui būdingas nepastovumas — jį lemia daug biologinių, aplinkos ir kitų veiksnių. Fizinis aktyvumas yra vienas iš jų.

Sveika širdi s sukuria pakankamai spaudimo, kad išpumpuotų kraujo į gyvybiškai svarbius organus, pvz. Jeigu kraujospūdis aukštas, laikui bėgant tai trikdo kraujotaką, sukietėja kraujagyslės, jose susikaupia apnašų. Dėl šių pokyčių kraujagyslės susiaurėja, didėja kraujo krešulių, širdies ligų, insulto, širdies smūgio ir inkstų ligų rizika.

Natūralu, jog esant fiziniam krūviui didės ne tik pulsas, tačiau ir kraujo spaudimas. Nerimauti neverta, jei fizinio krūvio metu padidėjęs kraujospūdis nekelia diskomforto, pavyzdžiui, nejuntamas stiprus galvos skausmas, svaigimas, koordinacijos praradimas ir pan. Normalus kraujospūdis kuriuo atveju kiekvienam naudinga net nejaučiant jokių simptomų kartais pasimatuoti savo kraujo spaudimą.